O nás

About us

Jako mnoho dětí jsem i já toužila mít vlastního psa. Moji rodiče však byli prozřetelní a dočkala jsem se až v 17 letech. Vybrala jsem si boxerku, založila vlastní chovatelskou stanici a odchovala tři vrhy. Byla mi skvělou společnicí 11 let.  

Co znamená de Casta Avecilla? V překladu je to z rodu Ptáčků, dle mého rodného příjmení. Byla jsem tehdy fanynka španělštiny a přeci jenom mi to znělo lépe než česky. :) 


Vyber něco skladnýho s dlouhým čumákem a chlupama.

Tak zněl požadavek manžela, když jsem po dvou a půl letech bez psa naznala, že je na čase pořídit nového člena domácnosti. Taru jsme si přivezli v roce 2017 v jejích dvou letech z české chovatelské stanice Storytelling. Proč jsme si pořídili zrovna kanaánce? Byl to asi osud. Hledali jsme nenáročné plemeno s minimem zdravotních rizik, které bude dobře snášet zimu i vedro, bude vhodné k dětem a zároveň hlídat zahradu. Chtěli jsme štěně, ale pro ten rok žádný vrh v ČR v plánu nebyl a mně už se nechtělo čekat.  Inu, byl to pro mě skok do neznáma, ale dala jsem na svou intuici, která mi říkala, že k nám patří. Navíc, byla to láska na první pohled, tedy ona mi ten svůj věnovala až po dvou hodinách společné procházky.

Ušli jsme spolu kus cesty, během které jsem objevila nový svět komunikace, jelikož staré drilovací metody na ni vůbec nefungovaly. Předem tudíž všechny zájemce upozorňuji, že s kanaáncem se člověk zároveň rozvíjí, pracuje sám na sobě a doufá, že se to odrazí i na psovi.

Po přestěhování z bytu ve městě do domečku u lesa už nebránilo nic tomu, abychom jí našli ženicha.